fbpx

Lordi

Světová premiéra nedokončené, zapomenuté a nedávno objevené hry. Salónní komedie s jemnými erotickými prvky o třech lordech, kteří systematicky svádí londýnské ženy tak dlouho, až se chytnou do vlastní pasti…

Osoby a obsazení
Lord Bobkins – Filip Rajmont
Lord Reminghton – Martin Hofmann
Lord Buttfield – Peter Serge Butko

Premiéra: 23.3.2006. Podle fragmentů nedokončené hry Oscara Wildea „The Downfall of Moral in the House of Lords“. Kompletace Rossova textu: Pasqualle Renia. Dokončení, překlad a dramaturgie: Ivan Remiaš. Kostýmy: Kristína Matejíčková. Hudba: František Krištof Veselý. Režie: Peter Serge Butko.

Velmi potěšila slovenština a věřím tomu, že v češtině by zážitek ze hry byl neúplný. Veselé, s předvídatelnou zápletkou, což vzhledem ke skvělým výkonům všech na jevišti vůbec nevadilo. Herci si to evidentně i po letech užívají a vzájemně se dokážou malými improvizacemi odbourat.
Určitě bych představení doporučila všem, kteří se v divadle rádi zasmějí.

„Lordi jsou útok na bránici vedený ve velkém stylu“.  
„Takové záchvaty smíchu jsem snad v divadle nikdy neměl. Boží, ujeté, geniální!“
„Bála jsem se, podle ohlasů zde, že to bude vulgární, že se tam bude mluvit hodně sprostě, ale vůbec ne… podle mě je to tedy velmi decentní 😉 A slovenština tomu dodala šmrnc, myslím, že česky by to zdaleka tak nevyznělo. Díky za fajn večer.“

Oddechová komedie s trochu hrubším, ne však hloupým, humorem. Všichni pánové podávají výborné výkony (těžko říct, do jaké míry založené na improvizaci). Určitě se dobře pobavíte, nečekejte ale žádný hluboký kulturní zážitek.

Koupit vstupenku